Pomożemy Tobie
porozumieć się
ze światem

O NAS

teacher_karinaKarina Fransheska Lovon Pena de Kuś

Jestem nauczycielką już wiele lat i do dnia dzisiejszego ta praca sprawia mi ogromną radość. Przez około 8 lat uczyłam w Peru i następne 5 w Polsce. Zajmuję się nauczaniem dzieci i dorosłych języka angielskiego oraz mojego języka rodzimego – hiszpańskiego w centrach językowych w Łodzi i Poznaniu w Polsce.

 

Uczyłam w prestiżowych szkołach w Limie w Peru, skąd pochodzę. Były to szkoły oferujące swoim uczniom kształcenie dwujęzyczne – w języku hiszpańskim i angielskim. Metodą wykorzystywaną w tejże edukacji była tzw. Natural Approach (metoda naturalna), która kładła nacisk na jednoczesne kształcenie wszystkich 4 umiejętności językowych, tj. słuchania, mówienia, czytania i pisania. San Ignacio de Recalde school www.sir.edu.pe/2/sir_en i Lord Byron school http://www.lordbyron.edu.pe

 

Kolejnym etapem w moim życiu były Stany Zjednoczone. Mieszkałam tam ok. 5 lat, podróżując jednocześnie po świecie i wzbogacając swoje doświadczenie. W końcu zdecydowałam się osiedlić w Polsce wraz z moją cudowną rodziną, gdzie mieszkamy od 2005 roku.

 

Uczenie angielskiego osób innej narodowości niż moja jest dla mnie bardzo satysfakcjonujące. Dało mi szansę mieszkać i pracować w Polsce. Podczas mojego pobytu tu udało mi się zdobyć międzynarodowy certyfikat CELTA, wydawany przez departament Uniwersytetu Cambridge. Certyfikat ten daje mi międzynarodowe kwalifikacje do uczenia języka angielskiego jako języka obcego.

 

Ponieważ uczenie jest moją ogromną pasją zrobiłam następny krok w swojej karierze i jednocześnie spełniłam marzenie mojego życia – otworzyłam własne centrum językowe w Murowanej Goślinie. Moim celem i kolejnym marzeniem teraz jest efektywna nauka języka angielskiego – tak abym i ja , i moi uczniowie mogli zobaczyć efekty naszej wspólnej pracy.

 

W mojej pracy wspomaga mnie grupa wykwalifikowanych i doświadczonych lektorów, którzy dzielą ze mną pasję uczenia innych.

 

teacher_basiaBasia Klepacka

„Panią od angielskiego” zostałam w 1996 r. Uczyłam w liceum ogólnokształcącym, w szkole podstawowej przed i po reformie, udzieliłam też wielu lekcji prywatnych w Polsce i za granicą. Podczas prawie czteroletniego pobytu w Belgii używałam języka angielskiego (obok niderlandzkiego) w codziennej komunikacji. Powołanie do nauczania najprawdopodobniej zaczęło we mnie kiełkować już w wieku kilku lat, kiedy to zamykałam przed sąsiadką drzwi na klucz mówiąc: „Nie wyjdziesz, dopóki nie odrobisz zadania!”;o) Dziś stosuję zdecydowanie bardziej przyjazne uczniom metody, przede wszystkim metodę komunikatywną okraszoną zabawami i muzyką. Bardzo lubię pracę z dziećmi, choć nie ograniczam się tylko do niej. W 2009 r. wydałam wraz z koleżanką angielsko-polski i polsko-angielski Słownik Terminów Teologicznych z Katechizmem (Dictionary of Theological Terms with Catechism). Z przyjemnością piszę teksty dla zespołu AudioFeels. Dwa z nich – „On the Edge” i „You Came Close” – ukazały się na wydanej w 2011 r. płycie „UnFinished”. And last but not least: jestem szczęśliwą żoną oraz mamą Hanki i Kubusia:o)

Justyna Grefkiewicz

 

Kiedy byłam mała, miałam różne pomysły na to, co chcę robić w przyszłości. Jednego byłam pewna: chcę znać język angielski. W tych pradawnych czasach droga od pomysłu do realizacji nie była prosta. Początkowo uczyłam się przez muzykę. Umiałam zaśpiewać wszystkie piosenki Suzanne Vega z płyty, do której była dołączona wkładka z tekstami. O czym śpiewałam dowiedziałam się dopiero kilka lat później 😉 Może dlatego język pozostaje dla mnie formą muzyki. Uwielbiam jego brzmienie. Lubię wsłuchiwać się w różnorodność akcentów i zwracam na to uwagę moich uczniów. Pierwsze próby uczenia języka angielskiego podjęłam już 1996 roku, udzielając korepetycji jako studentka NKJO w Toruniu. Kontynuując naukę w tym pięknym mieście na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, podjęłam pierwszą pracę zawodową w szkole. W 2000 roku wyruszyłam w podróż „w nieznane”, która przywiodła mnie do Murowanej Gośliny. Od tej pory uczyłam w tutejszych szkołach i przedszkolach oraz udzielałam lekcji indywidualnych. Przez te wszystkie lata nigdy nie poczułam znudzenia pracą. Spotkałam mnóstwo uczniów – od dwulatków po osoby dojrzałe – i każde spotkanie jest nową przygodą. A po zajęciach, kiedy potrzebuję regeneracji – tańczę, biegam, szyję i spędzam czas z moimi córeczkami.

Katarzyna Sternal

 

Choć z zawodu jestem pedagogiem (a ściślej – pedagogiem specjalnym po studiach na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu), niemal cała moja zawodowa kariera związana jest z nauczaniem języka angielskiego. Wiedzę związaną z tym językiem zdobyłam w czasie kursów w Polsce oraz dwuletniej nauce w szkole językowej w King Street College w Londynie. Tam też miałam możliwość uzyskania certyfikatów językowych wydawanych przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate (general English – FCE i CAE, business English – BEC2), które po powrocie do kraju pozwoliły mi podjąć pracę nauczycielki języka angielskiego w gimnazjum. I choć miała to być jedynie praca wykonywana do ukończenia studiów – tak przypadła mi ona do gustu, że z przyjemnością wykonuję ją już kilkanaście lat. Kilka lat temu rozpoczęłam także pracę w CJO Britanico, dzięki której mam możliwość dzielenia się swą wiedzą i doświadczeniem z kursantami dorosłymi. Bardzo cenię sobie zajęcia z nimi, cieszę się ogromnie ich postępami w nabywaniu umiejętności językowych oraz szczerze podziwiam za podejmowanie trudu w rozwoju w tej sferze! Tym bardziej, że ostatnio sama rozpoczęłam naukę języka hiszpańskiego i bliskie jest mi doświadczenie pokonywania trudności w poznawaniu nowego języka obcego i łączenie tego z codziennymi obowiązkami. Lubię się uczyć nowych rzeczy i staram się stale rozwijać swe umiejętności (nie tylko zawodowe). W tym celu od wielu lat współpracuję z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Poznaniu, będąc aktywną egzaminatorką egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej (dawniej) i językowej (obecnie) oraz  egzaminatorką maturalną. Dzięki ukończonym Studiom Podyplomowym Nauczania Języka Polskiego jako Obcego na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu mogę także pracować jako lektorka języka polskiego i pomagać obcokrajowcom poznawać nasz piękny (choć trudny) język oraz bogatą kulturę. By swej pracy dydaktycznej nie zamykać wyłącznie w ramach zajęć teoretycznych, od kilku lat współorganizuję dla młodzieży wyjazdy na warsztaty językowe w Londynie i innych miastach Anglii. Poznawanie atrakcji turystycznych z możliwością sprawdzenia swych umiejętności komunikacyjnych daje uczestnikom nie tylko ogromną satysfakcję, ale i mnóstwo dobrej zabawy! Czas wolny najchętniej spędzam podróżując i poznając nowych ludzi i specyfikę ich kultur. Szczególnie atrakcyjne wydają mi się Bałkany, ale swych podróży nie ograniczam tylko do tamtych pięknych rejonów J

 

ABOUT US

 

Karina Fransheska Lovon Pena de Kuś

 

I’ve been teaching for a long time and I’m very glad about it. Around 8 years in Lima Peru and 5 years teaching English and Spanish (my native language) In language centers In Lodz and Poznan In Poland.

 

I’ve taught in prestigious elementary private schools In Peru like San Ignacio de Recalde school www.sir.edu.pe/2/sir_en and Lord Byron school http://www.lordbyron.edu.pe which offer bilingual education in English and Spanish, based on the „Natural Approach” where students develop the 4 linguistic abilities: listening, speaking, reading and writing.

 

I lived in the USA for about 5 years and travelled around the world. I finally settled down in Poland. I’ve lived here since 2005 together with my wonderful family.

 

Teaching English to speakers of other languages is a highly rewarding career, it offered me the chance to live and work in Poland. Being in Poland, I obtained an internationally recognized teaching qualification called CELTA which is awarded by Cambridge ESOL, part of the world-famous University of Cambridge England.

 

Now I’ve opened a language school in Murowana Goślina, Poland with the objective to make a difference in teaching languages since teaching is my passion.

 

I also work with a great team of qualified and experienced teachers, who share the same passion for teaching as I do.