Proszę wpisać swój adres mailowy, prześlemy aktualny regulamin i cennik

Wyślij

Dziękujemy za skorzystanie z formularza

Close
Close

O CJO BRITANICO

Centrum Języków Obcych BRITANICO zaprasza do nauki języków obcych zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Posiadamy szereg zróżnicowanych kursów dopasowanych do możliwości naszych słuchaczy. Zachęcamy do sprawdzenia skuteczności naszych metod i przekonania się, jak wiele można zyskać dzięki umiejętności płynnego porozumiewania się w najpopularniejszych językach świata.

CJO BRITANICO współpracuje z British Council, HELLO English Culture Centre z Poznania oraz jest jedyną szkołą w okolicy będącą akredytowanym centrum unikatowej metody Teddy Eddie!

Dlaczego warto wybrać szkołę BRITANICO?

  • cieszymy się zaufaniem i satysfakcją rodziców oraz dobrymi, edukacyjnymi wynikami dzieci,
  • od 2009 roku działamy efektywnie w Murowanej Goślinie,
  • jesteśmy partnerem British Council przy przygotowywaniu uczniów do międzynarodowych egzaminów językowych (YLE, FCE),
  • dzięki indywidualnemu podejściu oraz grupom max. 6-osobowym zapewniamy optymalne warunki uczenia się,
  • współpracujemy z doświadczonymi i kompetentnymi nauczycielami z pasją do nauczania,
  • znajdujemy się w dogodnej lokalizacji,
  • przyprowadzamy na zajęcia dzieci ze szkoły lub przedszkola (dotyczy placówek na os. Zielone Wzgórza),
  • dajemy możliwość zetknięcia się z inną kulturą i poszerzenia wiedzy ogólnej naszych uczniów poprzez organizację warsztatów językowo-kulturowych
    w Wielkiej Brytanii.

Nasz zespół

Karina Fransheska Lovon PEÑA de Kuś

Jestem nauczycielką już wiele lat i praca ta stale sprawia mi ogromną radość. Przez około 8 lat uczyłam w Peru, a przez kolejnych 12 – w Polsce. Zajmuję się nauczaniem dzieci i dorosłych języka angielskiego oraz mojego języka rodzimego – hiszpańskiego. W Polsce pracowałam w centrach językowych w Łodzi i Poznaniu.

Uczyłam w prestiżowych szkołach w Limie w Peru, skąd pochodzę. Były to szkoły oferujące swoim uczniom kształcenie dwujęzyczne – w języku hiszpańskim i angielskim. Metodą wykorzystywaną w nich była tzw. Natural Approach (metoda naturalna), która kładzie nacisk na jednoczesne kształcenie wszystkich 4 umiejętności językowych: słuchania, mówienia, czytania i pisania.
San Ignacio de Recalde school: https://www.sir.edu.pe/
Lord Byron school: https://www.lordbyron.edu.pe/

Kolejny etap życia spędziłam w Stanach Zjednoczonych. Mieszkałam tam ok. 5 lat, jednocześnie podróżując po świecie i wzbogacając swoje doświadczenia. W końcu wraz z moją cudowną rodziną zdecydowałam się osiedlić w Polsce, gdzie mieszkamy od 2005 roku.

Nauczanie języka angielskiego osób innej narodowości niż moja jest dla mnie bardzo satysfakcjonujące. Dało mi szansę mieszkać i pracować w Polsce. Podczas mojego pobytu tutaj udało mi się zdobyć międzynarodowy certyfikat CELTA, wydawany przez departament Uniwersytetu Cambridge. Certyfikat ten przyznaje mi międzynarodowe kwalifikacje do nauczania języka angielskiego jako języka obcego.

Ponieważ uczenie jest moją ogromną pasją, zrobiłam następny krok w swojej karierze i jednocześnie spełniłam marzenie mojego życia – otworzyłam własne centrum językowe w Murowanej Goślinie. Moim celem i kolejnym marzeniem jest teraz efektywne nauczanie języka angielskiego – tak, abym i ja i moi uczniowie mogli zobaczyć efekty naszej wspólnej pracy.

Aleksandra Nowak da Silva

Moja przygoda z nauczaniem języka angielskiego trwa już ponad 7 lat. Moje pierwsze kroki jako nauczyciel stawiałam w szkole językowej Instituto da Linqua Inglesa w Brazylii, do której pojechałam po 7 latach mieszkania w Wielkiej Brytanii. Podczas mojego pobytu w Anglii pracowałam głównie w firmach finansowych takich jak American Express, dlatego kiedy zaczynałam swoją pracę w szkole językowej brałam udział w wielu szkoleniach, podczas których miałam okazję uczyć się od najlepszych. Po 2 latach dostałam propozycję pracy w Kanadyjskiej Szkole Maple Bear która naucza głównie metodą Natural Approach.

Tak jak w poprzedniej pracy uczyłam dzieci w wieku szkolnym, nastolatków jak również dorosłych, tak tutaj moimi uczniami były dzieci w wieku od 3. roku życia. Praca z „maluszkami” sprawiała mi ogromną satysfakcję, dlatego też kiedy wróciłam do Polski zaczęłam pracować w anglojęzycznym przedszkolu jako nauczyciel angielskiego. Moje zajęcia nie ograniczały się tylko do standardowych lekcji, ale również na umożliwieniu dzieciom brania czynnego udziału w konwersacjach przez Skype z dziećmi z Brazylii ze szkoły Pueri Domus.

Od prawie 2 lat pracuję w CJO BRITANICO, w którym uczę zarówno dzieci jak i dorosłe osoby. W wolnym czasie chętnie podróżuję i zwiedzam dalekie zakątki świata. Uwielbiam wodę i każdy sport z nim związany.

Instituto da Lingua Inglesa
https://www.ili.com.br/?gclid=Cj0KCQjwjer4BRCZARIsABK4QeXascM0mtwqYUCzMtG39J4jVwKv0Rm-iQNW0D21CTszRfIFvmH_kMMaAkJvEALw_wcB
Maple Bear
https://maplebear.com.br/unidade/cuiaba

Katarzyna Sternal

Choć z zawodu jestem pedagogiem (a ściślej – pedagogiem specjalnym po studiach na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu), niemal cała moja zawodowa kariera związana jest z nauczaniem języka angielskiego. Wiedzę związaną z tym językiem zdobyłam w czasie kursów w Polsce oraz dwuletniej nauce w szkole językowej w King Street College w Londynie. Tam też miałam możliwość uzyskania certyfikatów językowych wydawanych przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate (general English – FCE i CAE, business English – BEC2), które po powrocie do kraju pozwoliły mi podjąć pracę nauczycielki języka angielskiego w gimnazjum. I choć miała to być jedynie praca wykonywana do ukończenia studiów – tak przypadła mi ona do gustu, że z przyjemnością wykonuję ją już od ponad dwudziestu lat.

W 2013 roku rozpoczęłam także pracę w CJO BRITANICO, dzięki której mam możliwość dzielenia się swą wiedzą i doświadczeniem z kursantami dorosłymi. Bardzo cenię sobie zajęcia z nimi, cieszę się ogromnie ich postępami w nabywaniu umiejętności językowych oraz szczerze podziwiam za podejmowanie trudu
w rozwoju w tej sferze! Bardzo dużo satysfakcji daje mi również praca z nastolatkami, szczególnie gdy mogę pomóc im w przygotowaniach do egzaminów (ósmoklasisty, maturalnego lub międzynarodowego).

Lubię się uczyć nowych rzeczy i staram się stale rozwijać swe umiejętności (nie tylko zawodowe). W tym celu od wielu lat współpracuję z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Poznaniu, będąc aktywną egzaminatorką egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej i językowej (dawniej) oraz egzaminatorką egzaminu ósmoklasisty i maturalną (obecnie). Dzięki ukończonym Studiom Podyplomowym Nauczania Języka Polskiego jako Obcego na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu mogę także pracować jako lektorka języka polskiego i pomagać obcokrajowcom poznawać nasz piękny (choć trudny) język oraz bogatą kulturę.

By swej pracy dydaktycznej nie zamykać wyłącznie w ramach zajęć teoretycznych, od kilku lat współorganizuję dla młodzieży wyjazdy na warsztaty językowo-kulturowe w Londynie i innych miastach Anglii. Poznawanie atrakcji turystycznych z możliwością sprawdzenia swych umiejętności komunikacyjnych daje uczestnikom nie tylko ogromną satysfakcję, ale i mnóstwo dobrej zabawy!

Czas wolny najchętniej spędzam podróżując i poznając nowych ludzi oraz specyfikę ich kultur.

NATALIA HUTEK

Gdy w dzieciństwie zadawano mi pytanie: „Kim chcesz zostać jak będziesz duża?”- odpowiadałam policjantką albo nauczycielką! Co ostatecznie zdecydowało o wyborze zawodu nauczyciela i to w dodatku języka angielskiego? A zatem po kolei. Przez wiele lat obserwowałam moją ciocię, matematyczkę i fizyczkę, podziwiałam ją za jej cierpliwość oraz umiejętność budowania cudownych relacji z uczniami, chciałam być jak Ona. Tworzyłam więc własne dzienniki i godzinami bawiłam się w szkołę.

Dlaczego język angielski? A to zasługa innej niesamowitej nauczycielki. Niestety nie miałam możliwości uczyć się tego przedmiotu od pierwszej klasy, język obcy pojawiał się dopiero w klasie czwartej. Czekaliśmy z niecierpliwością na pierwsze zajęcia. I zaiskrzyło! Metody stosowane przez wspomnianą nauczycielkę sprawiły, że zakochałam się w angielskim, do dziś pamietam jak chodzę po mieszkaniu z kartką i powtarzam wkoło- What’s your name? My name’s Natalia. How old are you? I’m ten years old. I stało się, ukończyłam Filologię Angielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pierwsze kroki nauczania języka angielskiego stawiałam (jeszcze jako studentka) w przedszkolu, praca z najmłodszymi przynosiła mi wiele radości i satysfakcji. Wtedy właśnie poczułam, że to jest to, co chcę robić. W 2016 roku podjęłam pracę w szkole podstawowej (której jestem absolwentką), gdzie spełniam się zawodowo. Jestem wychowawcą cudownej klasy oraz opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Od kilku lat pracuję również w Centrum Języków Obcych BRITANICO. W swojej pracy stosuję metody przyjazne uczniom, uczymy się poprzez gry, piosenki oraz wykorzystujemy narzędzia TiK. Z przyjemnością obserwuję postępy moich uczniów i cieszę się z każdego sukcesu, nawet tego najmniejszego.